Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом директора Лебединського
ЗЗСО І-ІІІ ступенів №6
18.10.2023 №228-ОД
Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти
1. В разі нападу або ризику нападу на заклад освіти директор закладу освіти координує та контролює дії членів комісії з надзвичайних ситуацій закладу освіти та працівників закладу освіти.
2. Відповідальний за подання сигналу вмикає систему оповіщення за першим сигналом (короткі, тривалістю 2 - 3 секунди дзвінки, які повторюються п'ять разів із паузами) та повідомляє керівнику закладу освіти про напад або ризик нападу на заклад освіти.
3. Директор закладу освіти викликає поліцію та (за необхідності) інші екстрені служби.
4. Лідер команди з'ясовує обставини нападу або виникнення ризику нападу (сутність загрози, кількість постраждалих від нападу, їх фізичний стан та місце перебування);
5. Відповідальний за подання сигналу у разі проведення евакуації вмикає систему оповіщення за другим сигналом (довгий, тривалістю 10 - 15 секунд дзвінок)
6. Вчителі-предметники під час уроку якого було оповіщення про напад або ризик нападу:
6.1. Уживають заходів щодо проведення безпечної евакуації учасників освітнього процесу в безпечне місце.
6.2. Організовують безпечне пересування учасників освітнього процесу до укриття або іншого безпечного місця.
6.3. У середині пристосованого приміщення для укриття допомагають учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця та перевіряють наявність усіх учнів.
6.4. Здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в пристосованому приміщення для укриття.
6.5. За можливості оповіщають батьків, інших законних представників про переміщення здобувачів освіти в пристосованому приміщення для укриття.
6.6. Виконують вимоги поліцейських та/або працівників ДСНС, які прибули в заклад освіти для реагування на напад або ризик нападу, та сприяє в межах компетенції їх діяльності та за можливості інформують про перебіг евакуації, місця перебування учасників освітнього процессу.
6.7. У разі наявності постраждалих від нападу організовують надання їм домедичної допомоги, у тому числі із залученням екстрених служб.
6.8. Погоджують повернення учасників освітнього процесу до навчання після завершення заходів, вжитих у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також перевіряє кількість здобувачів освіти.
6.9. У разі неможливості евакуації, зокрема якщо проведення евакуації може бути небезпечним, вчителі-предметники вживають заходів щодо залишення учасників освітнього процесу в місці їх перебування в закладі освіти та блокування будь-яким способом дверей та вікон.
7. Відповідальні за евакуацію та координування :
7.1. Знаходяться у заздалегідь визначених місцях та допомагають в організації та регулюванні швидкого руху до пристосованого приміщення для укриття.
7.2. Після переміщення учнів у пристосовані приміщення для укриття роблять обхід по поверху, подвір’я та перевіряють заклад освіти на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.